ЧИ ВАРТО БРЕНДАМ ПРАЦЮВАТИ З АГЕНЦІЯМИ ПРИ РОБОТІ З БЛОГЕРАМИ?
Оскільки маркетинг впливу перестає бути чимось екзотичним і переходить у категорію мейнстріму (очікується, що глобальні витрати у цій категорії досягнуть 10 мільярдів дол. уже в 2020 році), бренди починають замислюватись над тим, як «правильно» управляти цим потужним маркетинговим каналом.

Тут не варто вигадувати велосипед. Існує лише два варіанти:

1. Бренд наймає команду стратегів та менеджерів, які займаються роботою в рамках структури компанії

2. Бренд наймає професійного менеджера для встановлення цілей та моніторингу результатів, але віддає роботу з блогерами і запуск та реалізацію кампаній на сторону агенції.

Які є переваги та недоліки організації роботи з ЛСД (лідери суспільної думки) в середині компанії

Переваги:

• Ніхто не знає вашого споживача краще за вас. У деяких випадках ваша цільова аудиторія може бути дуже комплексною, і лише ви можете зрозуміти, яка тематика або подача зрезонує з нею.
• ЛСД віддають перевагу довготривалим партнерствам. Вони дуже часто зацікавлені в роботі у форматі «амбасадор бренду», оскільки це дає їм більше фінансової стабільності
• Безпосередньо працюючи з усіма вашими блогерами ви маєте можливість постійно відбирати та тестувати нових ЛСД для вашого бренду.

Недоліки

• Найм такого специфічного персоналу є дорогим задоволенням. Оскільки це нова та «гаряча» галузь, то знайти потрібного спеціаліста не легко. Крім того, кожного нового учасника команди необхідно буде «вводити в курс справ».

• Побудова хороших взаємовідносин з ЛСД вимагає часу та ресурсів, адже передбачає пошук цільових ЛСД, комунікацію з ним та їх менеджерами, узгодження контрактів, підготовку кампаній до запуску та звітність за їх результатами.

• Дуже важко постійно залишатися «в тренді», особливо у такій молодій сфері. Дуже легко загубитися у всіх цих змінах правил різних платформ, нових сервісах та хеш-тегах, і тд. Постійно працюючи з різним блогерами та платформами агентства мають можливість органічно залишатися в епіцентрі подій.

• Якщо ви займаєтесь роботою з ЛСД всередині компанії, то ви працюватимете з дуже обмеженим набором даних. Агенції дають можливість розширити масиви даних результатами сторонніх кампаній і можуть використовувати досвід інших компаній для вашої користі.

Не зважаючи на те, що все більше брендів створюють в себе підрозділи по роботі з блогерами, більшість з них паралельно співпрацюють і з сторонніми агенціями. Це відбувається в першу чергу через те, що хоч Ви і знаєте свого споживача краще за будь-кого, але агенції знають специфіку блогосфери краще за Вас.
То ж які переваги та недоліки роботи з агенціями

Переваги

• Використання агенцій дає можливість не наймати додатковий персонал та не займатися його навчанням. Ви можете швидко розширити або згорнути свою кампанію, в залежності від своїх потреб.

• Можливість використовувати усталені відносини з блогерами. Агенції, працюючи з різними брендами, вибудовують довгострокові взаємовідносини з ЛСД та їх менеджерами, мають з ними підписані контракти та знають специфіку роботи з кожним з них. Це допоможе вам зекономити на підборі потрібних вам блогерів та встановлені з ними робочих взаємовідносин.

• Досвід роботи з іншими брендами. Агенції мають можливість надати вам експертну пораду, оскільки мають широкий досвід роботи з різними кампаніями, блогерами, механіками взаємодії. Вони можуть підказати, як спрацює той чи інший блогер у конкретній ситуації, як та чи інша кампанія буде сприйнята різним цільовими аудиторіями і допоможуть вам встановити правильні цільові показники взаємодії.

• Розуміння трендів та платформ. Постійне перебування в центрі події допомагає агенціям першими отримувати новий досвід та доступ до новинок. Вони можуть раніше за вас побачити можливості при запуску нового функціоналу на соціальних платформах, знаходити нових трендових блогерів та хештеги, тестувати нові механіки взаємодії.

Недоліки

• Додаткові бюджети. Агенції – це не благодійні організації і їх послуги можуть збільшити ваш бюджет на 30-50%. Крім того, вони, як правило, не працюють з мінімальними бюджетами, оскільки мають потребу в оплаті високопрофесійного персоналу.

• Якщо Ви обрали шлях самостійної роботи з блогерами, то ви повинні бути готовими до таких специфічних ризиків цієї індустрії, як фейкові акаунти та взаємодії, обмежені можливості в процесі підбору блогерів, конфлікти з блогерами і тд.

• При виборі агенції важливо пам'ятати про те, що робота з «не правильною» агенцією може створити проблеми в комунікації з блогерами, що призведе до репутаційних ризиків для вашого бренду. «Правильна» агенція, перш ніж почати роботу, займеться вивченням вашого бренду, профілю цільової аудиторії і допоможе у визначенні правильних цільових показників результативності кампанії та встановленню хороших робочих взаємовідносин з блогерами.Вибір за Вами!


ВАМ ТАКОЖ МОЖЕ СПОДОБАТИСЬ