Маркетинг впливу
Маркетинг впливу (influence marketing) – це не щось новеньке, а добре забуте, або краще сказати – перефразоване, старе. Це все теж «сарафанне радіо» або особисті рекомендації в нових реаліях соціальних мереж. Цей вид маркетингу останнім часом став однією з найпопулярніших тем в середовищі маркетологів. Він розглядається як альтернатива традиційній рекламі, яка стрімко втрачає свою привабливість та ефективність. Більше того, споживачі все частіше та в різних формах висловлюють своє негативне відношення до засилля прямої реклами.
Хто ці впливові лідери суспільної думки?

Однією з найпоширеніших помилок щодо ЛСД є думка про те, що це люди з величезною аудиторією послідовників в соцмережах. Такий спосіб мислення помилково ототожнює вплив з популярністю. Вплив передбачає конкретний результат – зміна у мисленні чи поведінці. Тому, ЛСД – це той, хто може змінити думку інших або спонукати їх до якоїсь дії.

Якщо використати мову маркетологів, то ЛСД – це той, хто спонукає споживачів купувати ваші товари чи послуги. Як їм це вдається? ЛСД має володіти комбінацією з трьох ключових факторів: охоплення, високий рівень довіри у своїй сфері та вміння продавати.

Охоплення: можливість донести інформацію до великої кількості користувачів. Охоплення є важливим, але не достатнім фактором впливу. ЛСД з невеликим охопленням, але високим ступенем довіри та вмінням «продавати» називаються мікро-блогери (micro-influencers).

Високий ступінь довіри: це рівень довіри та авторитетності, який базується на знаннях та досвіді блогера у конкретній сфері. Наприклад, відомий спортсмен буде мати високу довіру у питаннях фізичних тренувань, але низьку в питаннях кулінарії.

Вміння продавати: презентація та стиль комунікації, які дають можливість блогеру зрозуміти та передати далі певну точку зору. Дехто з людей має надзвичайну здатність до переконання. Вони вміють дуже просто та впевнено пояснювати складні речі, чітко формулювати та доносити інформацію.

Як правильно використовувати маркетинг впливу

Найпростіший шлях для співпраці з блогерами – це заплатити їм гроші. Для рекламодавців використання у рекламі образів зірок вже стало звичною справою. Але це не зовсім маркетинг впливу. Споживачі знають, що актор чи спортсмен отримують платню за використання їх образів для промотування продукту. Тому ефективність такого підходу має свої значні обмеження.

Ще один можливий варіант співробітництва з блогерами – використати їх охоплення. Це найбільш вживаний на сьогодні варіант маркетингу впливу. Тобто, маркетологи знаходять когось з великою кількістю Інстаграм підписників і пропонують їм гроші за рекламу свого продукту. За своєю природою, це все ще реклама, хоч і в більш нативному варіанті.

Найбільш ефективний варіант маркетингу впливу не передбачає фінансової компенсації. Але він передбачає усвідомлення того факту, що блогери мотивовані фактом визнання своєю аудиторією, хочуть мати доступ до інформації та бути першими, хто отримає інформацію у сфері своєї компетенції. Все це дозволяє їм підсилювати свої позиції ЛСД.

Правильний маркетинг впливу концентрується на побудові чесних та відкритих стосунків з блогерами і надання їм корисної, унікальної, ексклюзивної інформації чи права першочергового доступу до неї.

Блогер повинен розповідади про ваш продукт не тому, що йому заплатили, а тому, що він хоче про це розповісти, бо вважає вашу компанію цікавою а інформацію корисною для своєї аудиторії.

Тому маркетинг впливу потребує багато часу та концентрації зусиль і повинен бути чесним та відкритим. Треба бути готовим до того, що блогери будуть розповідати як про ваші плюси так і мінуси. Але така чесна розповідь буде ефективнішою за будь-яку рекламу.

ВАМ ТАКОЖ МОЖЕ СПОДОБАТИСЬ