ЯК ЗНАЙТИ БЛОГЕРА ДЛЯ РЕКЛАМНОї КаМПАНІЇ?


Робота з блогерами - маркетинговий інструмент, що дозволяє Бренду безпосередньо контактувати зі своєю цільовою аудиторією. Блогери інтегрують продукти і послуги в відео і публікації, проводять конкурси, анонсують події. Не дивлячись на те, що в Україні з лідерами думок працюють досить давно, правила гри не можна назвати прозорими і всім зрозумілими. У маркетологів цей інструмент скоріше викликає більше запитань, ніж дає готових відповідей. Із деякими з них ми розберемося в цій статті.


Де шукати блогера?


Варіант перший. Лінивий.


Сервіси для підбору блогерів. Серед них: LiveDune, epicstars, getblogger, LabelUP, Publicfast, Plibber. Список можна продовжувати і продовжувати. Головною перевагою такого сервісу є швидкість пошуку. Ви просто вибираєте у фільтрі необхідні параметри: канал, категорію, кількість підписників, іноді - регіон. На цьому, мабуть і все про переваги.


Головний недолік для України у тому, що більшість цих сервісів російські, відповідно більшість блогерів з російською аудиторією. Ринок цей більше, а тому логічно смачніше для подібних платформ. Будьте готові, що попрацювати все ж доведеться. Найчастіше у Бренда є своя цільова аудиторія: стать, вік, географія, поведінкові характеристики підписників блогера. Вас може цікавити наявність дітей, сімейний стан, а іноді і операційна система телефону! Про це скромно замовчують подібні сервіси. Будьте готові з кожним з блогерів все одно зв'язуватися особисто і зі списку в 100 чоловік знайти всього 3-5 потрібних саме Вам.Варіант другий. Логічний.


Google пошук. "ТОП фітнес-блогерів", "Інстаграм блогери Київ", "Youtube блогери Київ" - будь-який варіант, відповідний вашій ЦА. Як правило, блогери-професіонали потрапляють в добірки, намагаються самі потрапити в медіа і тому більшість з них є у пошуковій системі.

Перевага цього підходу - безкоштовність, доступ до українських блогерів, багатьох з яких немає ні в одному сервісі, а також розширена інформація про самих блогерів.

Обмеження такого підходу у часі. Частина з блогерів не побачать Ваше повідомлення взагалі, ще частина можуть відмовитися рекламувати Ваш продукт з ідеологічних причин. Також у розкручених блогерів часто багато нехай і нативної, але реклами. Відповідно у їх передплатників може бути щось на зразок банерної сліпоти, тільки по відношенню до брендів у постах. Оскільки таким чином їх шукаєте не тільки ви, попит на їхні послуги перевищує рекламні можливості блогерів і вартість публікації буде вищою за ринкову.


ВАМ ТАКОЖ МОЖЕ СПОДОБАТИСЬ
Варіант третій. Розширений.

Шукаємо блогерів органічним способом. Тобто так, як їх шукають підписники - безпосередньо в самому каналі за хештегом в instagram, запитами в youtube, тегами в Facebook. Ваше завдання знайти 1 відповідного блогера за будь-яким із способів вище. Далі уважно вивчаємо його аккаунт, підписників, коментарі і хештеги / теги. Тематичні теги і хештеги виведуть Вас на інших блогерів, підписники часто стежать за блогерами схожих тематик.


Варіант четвертий. Офлайн.

Перші три варіанти пошуку добре підходять для FMCG, Horeca, туристичних операторів, фітнес-центрів і торгово-розважального бізнесу. По суті, для всього B2C сегмента з аудиторією середній і середній мінус.


З B2B, продуктами для аудиторії середній + і ряду послуг, наприклад, медичних і фарми все дещо складніше. Вам потрібні не блогери в класичному розумінні, а скоріше лідери думок. Як правило у них немає величезного числа передплатників, хештеги вони не ставлять, проте кожен другий фоловерів виявиться цільовим для Вас. Знайти їх можна шляхом запиту у колег, фахівців ринку: "кого вони читають" або прислухаються оффлайн, а іноді і у самого себе, якщо ви давно працюєте маркетологом саме на цьому ринку.


Варіант п'ятий. Комбінований.


Звернутися в спеціалізоване агентство по роботі з блогерами.