Про що слід подумати ДО запуску рекламної кампанії з блогерами в Інстаграм в 2019 році
Якщо ви вже працюєте з диджитал маркетингом, то Ви, безумовно, чули й про маркетинг впливу. І якщо ви плануєте розпочати роботу з лідерами суспільної думки (ЛСД), то, на нашу думку, Інстаграм саме та платформа, з якої варто розпочати таку роботу. Надіємось, цей пост допоможе Вам у цьому.

Чому Інстаграм найкраще підходить для маркетингу впливу?

Дуже часто можна почути логічне запитання – Чому саме Інстаграм? Чому не ФБ? Твітер? Невже вони поступаються Інстаграму своїми можливостями?

На нашу думку, всі ці платформи можуть використовуватися у кампаніях впливового маркетингу, однак, жодна з них не зрівняється з Інстаграм. З 800 мільйонами користувачів (більше 8 млн в Україні) Інстаграм є прекрасною платформою для досягнення маркетологами більшості сегментів своєї цільової аудиторії. І хоч база користувачів Інстаграм не така велика як у ФБ, зате вона більш інтерактивна та дієва. Це дозволяє брендам набагато ефективніше спілкуватися з аудиторією та бути почутими. Компанія Quintly опублікувала дослідження, яке вказує на те, що Інстаграм має найвищий коефіцієнт взаємодії, порівняно з усіма іншими соцмедіа.
Ще один цікавий факт – 65% найпопулярніших Інстаграм постів мають елементи «product placement». Це дуже гарно ілюструє відношення користувачів платформи до рекламних постів. Схоже на те, що аудиторія Інстаграм не лише не заперечує, а й схвалює пости з рекламою різних продуктів та послуг. Однак, слід зазначити, що такі пости мають бути релевантними.

Саме тому навіть самі ЛСД обирають Інстаграм своєю базовою платформою для комунікації з аудиторією. Згідно дослідження компанії Hashoff 91,9% ЛСД віддали перевагу Інстаграм, в той час як лише 2,7% вибрали ФБ і ще 2,7% - Youtube.


В іншому дослідженні роботи мікро-блогерів компанія Bloglovin виявила пріоритет Інстаграм і у цьому сегменті. 59% респондентів вказали на те, що Інстаграм є найбільш ефективним каналом комунікації з їх цільовою аудиторією.

Тепер перейдемо до більш прикладних аспектів роботи з маркетингом впливу в Інстаграм.

Перш за все: Встановіть чіткі цілі та завдання для своєї кампанії

Перед початком роботи визначтесь з тим, яких результатів ви очікуєте після завершення своєї рекламної кампанії. Це чи не найголовніше питання, на яке ви повинні дати відповідь, оскільки саме від цього будуть залежати всі ваші подальші дії.

Якою б не була кінцева мета вашої кампанії (збільшити впізнаваність бренду, розповісти про запуск нового продукту, залучити додатковий трафік, збільшити продажі) перед її початком критично необхідно чітко її сформулювати. Чітке формулювання завдань впливатиме на ваш вибір метрик оцінки її ефективності. Наприклад, якщо ваша мета збільшити впізнаваність бренду, то вашими метриками для оцінки результатів кампанії повинні бути охоплення, кількість контактів, взаємодія.

В процесі визначення завдань для своєї кампанії не завадить дізнатися як оцінюють результати своїх рекламних кампаній ваші конкуренти та якими метриками вони користуються.

Згідно дослідження компанії Linqia показники взаємодії з аудиторією (вподобання, коментарі) є найбільш популярними серед рекламодавців. Також використовуються показники кількості переходів, конверсія, охоплення та прямі продажі.

Як знайти ідеального ЛСД

Після того як ви визначились з завданнями для своєї кампанії та метриками для її оцінки слід починати процес пошуку найкращих «агентів впливу».

Задайте собі декілька запитань: хто має вплив на думки вашої ЦА? Хто створює контент про ваш бренд, галузь або продукт? Хто зможе допомогти вам в досягненні тих завдань, які ви перед собою поставили на попередньому етапі?

В цьому процесі варто врахувати наступні моменти:

Ніша – враховуйте в якій ніші працює блогер, які теми він покриває. Це дуже важливо, оскільки дозволяє дотримуватися автентичності та нативності публікацій і створювати контент, який не випадає з контексту.

Охоплення – вибирайте охоплення аудиторії вашого блогера виходячи з ваших завдань. Якщо ви хочете збільшити впізнаваність вашого бренду, то краще зупинити свій вибір на відомих та популярних ЛСД. Якщо ж ви вибрали головним завданням взаємодію з аудиторією, то краще працювати з мікро-блогерами.

Спосіб подачі – варто чітко сформулювати спосіб та тональність подачі контенту. Ви хочете, щоб ЛСД був серйозним та суперпрофесійним, чи легковажним та дружнім? Чи ви хочете, щоб він розповідав про ваш продукт жартома? Вирішуйте це, виходячи з своєї цільової аудиторії та її вподобань.

Рівень взаємодії – навіть якщо ви вирішили працювати з топовими блогерами, що мають велику аудиторію, не забувайте нагадувати їм про необхідність взаємодії з аудиторією. Краще відразу чітко вказати мінімальні рівні показників взаємодії, яких вони повинні дотримуватись.

Після того, як ви визначилися з основним показниками, зазначеними вище, можете починати пошук блогерів, які відповідають цілям та завданням вашої кампанії.

Про те, як шукати «правильних» ЛСД читайте тут:

ЯК ЗНАЙТИ БЛОГЕРА ДЛЯ РЕКЛАМНОЇ КАМПАНІЇ?

ВАМ ТАКОЖ МОЖЕ СПОДОБАТИСЬ